EFEX CIP ALKA

Ağır Yağ ve Kirli Kapalı Sistemler için Temizlik Ürünü

EFEX CIP ALKA<p> Ağır Yağ ve Kirli Kapalı Sistemler için Temizlik Ürünü

EFEX CIP ALKA

Ağır Yağ ve Kirli Kapalı Sistemler için Temizlik Ürünü

 

Gıda sektöründe özellikle ağır kir ve yağların bulunduğu kapalı sistemler için geliştirilmiş (borular, tankerler, tanklar, pastörizatör) alkali temizlikte kullanılmaktadır. Isıtmalı ve ısıtmasız kapalı sistem ekipmanlarının alkali temizliğinde kullanılır. Köpüğü kontrollüdür. Süt endüstrisinde sütün sıcak olarak geçtiği sistemlerde (evoporatör, pastörizatör ve sterilazatör) kirlerinin temizliği için ideal bir temizleyicidir. Bira meşrubat ve yiyecek endüstrisinde güvenle kullanılır. Bekletme, karıştırma tanklarında ve diğer ekipmanların alkali temizliğinde kullanılır. Dozajlamaya uygundur. Ekonomiktir. İçerdiği inhibitörler paslanmaz ekipmanların kararmasını önler. Leke ve iz bırakmaz.

 

Gıda sektöründe kapalı devre (CIP) temizliğinde kullanılmak üzere geliştirilmiş tek aşamalı alkali temizlik ürünüdür. Köpüğü kontrollüdür. Kapalı sistemlerde köpük oluşumunu engeller. Her türlü protein ve gıda artığının bulunduğu kapalı sistemlerde güvenle kullanılabilir. Özellikle yüksek temizlik ve hijyen standardı istenen konveyör bantlı kasa yıkama sistemleri için geliştirilmiştir. Kolay durulanır. Durulama sonrasında asidik ürünler ile nötralize etmeye ihtiyaç duyulmaz. Bu sebeple zamandan tasarruf sağlar.

Uygulama

Öncelikle temizlenecek sistem sıcak su çevrilerek kaba kirden arındırılmalıdır. Daha sonra tercihen sıcak su ile hazırlanacak %1-2 oranındaki EFEX CIP ALKA sistemde 20 dakika çevrilir. Bol, temiz su ile durulanır. Konveyör bantlı kasa yıkama sistemlerinde %0,5-1 oranında otomatik olarak dozajlanmalıdır. Yıkama sıcaklığı en az 52-60 °C olmalıdır.

Bileşim

%5-15 alkali tuzlar, %5-15 kompleks yapıcılar,

Ürün Sipariş Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.